Celá řada lidí si myslí, že mít bazén s sebou nese pouze samá pozitiva, ale už jen naprosté minimum negativ. Tak tomu ale rozhodně není. Samozřejmě, že možnost si takřka kdykoliv zaplavat, tedy pokud to dovolí počasí, je velice lákavá, ale bazén není jen o radosti, ale přináší s sebou i celou řadu starostí. Minimálně je nutné se starat o vodu, který by měla být prostá jakýchkoliv bakterií, zvláště těch škodlivých. A to není jednoduchý úkol. Je nezbytné používat celou řadu dezinfekčních preparátu a ty určitě nejsou zadarmo, takže za bazén se platí i dávno po jeho koupi. Navíc dezinfekce není jediným prostředkem, který je nutné používat.
Pozor na usazeniny
I když je voda bez bakterií, pořád může být poměrně škodlivá. A to, pokud má špatné pH nebo je příliš tvrdá. V prvním případě je nutné pH vody srovnat do těch správných hodnot, které se pohybují v rozmezí 6,8 – 7,2. i k tomu existují rozličného přípravky. Co se týče tvrdosti, zde je nutné použít speciální sůl, která ji dokáže radikálním způsobem snížit. Není to žádná novinka. Stejný postup se používá například u myček na nádobí, kde se sůl ke změkčování vody rovněž používá zcela běžně. Tvrdá voda totiž může způsobovat usazeniny, které následně mohou ničit bazénové zařízení. A tomu je potřeba zabránit za všech okolností.
Vysoká kvalita
Je samozřejmě nutné používat pouze speciální bazénovou sůl, nikoliv standardní kuchyňskou. Ta by takový efekt rozhodně neměla, jelikož je smíchaná s celou řadou příměsí, které její kvalitu snižují. Ta pravá sůl má obvykle formou tablet, díky čemuž je její používání daleko jednodušší, než kdyby se prodávala klasicky jako prášek. Není možné i koupit v jednom kilogramové sáčku, ale v balení, které má alespoň dvacet pět kilo. Alespoň není nutné ji kupovat každý druhý pátek. V takovém množství nějakou dobu vydrží. Možná i celé letní prázdniny.
Multipurpose Blog Theme By BuyWPTemplate