I když tomu tak pohled z okna nenasvědčuje, jaro je už několik týdnů tady. Pokud jste ještě tak neučinili, je nejvyšší čas odzimovat bazén a připravit ho na další koupací sezónu, která doufejme, bude lepší než v loňském roce. Na začátku jara je převážně důležité udělat to, co jsme na podzim nestihli, nebo se nám nechtělo. Vyčistíme zanesenou filtraci, umyjeme vnitřek bazénu, zkontrolujeme veškeré plastové komponenty i těsnění, zda už není čas na výměnu. To ale samozřejmě nestačí!
Špatně upravená voda v bazénu má za následek vznik nejrůznějších kožních onemocnění a alergií a to jistě nikdo z nás absolvovat nechce. Ještě větší důraz na kvalitu vody je potřeba klást v případě, kdy se v bazénu koupou děti. Jejich dětská pokožka je velmi náchylná a nesprávně ošetřená bazénová voda jí může velmi snadno podráždit. Jaro je tedy ve znamení čištění filtrace i jednotlivých komponentů přívodního potrubí.
Jarní příprava je pak jednodušší pro ty, kteří stihli na podzim vodu v bazénu ošetřit správnými chemickými prostředky, které zabraňují tvorbě řas a sinic.
Bazén odzimováváme přibližně v půlce dubna, kdy už je jen malá pravděpodobnost větších mrazů, které by mohly bazén poškodit. V tomto období už by teploty neměly klesat pod bod mrazu a voda v bazénu by měla mít teplotu kolem 10°C.
Následně je zapotřebí dno i stěny bazénu důkladně zbavit všech nečistot, stejně jako plovoucí nečistoty, které odstraníme sítem. Na stěny i dno bazénu je zase možné použít bazénový vysavač nebo je vyčistit ručně stěrkou. Pokud je voda zašpiněná, bez chemie se už v tomto případě obejít nedá. Skvělou volbou je chlor šok, který si dokáže poradit i s velmi zanesou vodou. S dávkováním ale buďte opatrní, jedná se o velmi účinný, ale agresivní přípravek, který je zapotřebí dávkovat dle návodu. V opačném případě může způsobit kožní problémy.
Multipurpose Blog Theme By BuyWPTemplate